הגעתם למציאון הגדול בישראל! מגוון ענק של מוצרי יד שניה : טלויזיה, וידאו, סטריאו, מצלמה דיגיטלית, טלפון נייד, רהיטים, עתיקות, אוספים ומה לא...
כולם קונים ומוכרים בלוח היד השניה הגדול במדינה!!!

רק שנייה! מדריך יד2 לקניית פריטים משומשים

רק שנייה! מדריך יד2 לקניית פריטים משומשים
מאת:
חנן בר-און
תאריך: 24.10.2010

כמה טיפים חשובים למוכר ולקונה, בטרם אתם מבצעים עיסקת מכירה או קנייה של פריט משומש

מידע מקדים
בטרם אתם מתקשרים, היו חכמים, עשו שיעורי בית. כנסו לאינטרנט, בין היתר לאתר יד 2, או לאתר השוואת המחירים 'כמה'. לימדו על המוצר בו אתם מעוניינים. בררו מהו המפרט שלו, מה יתרונותיו וחסרונותיו, האם הוא באמת מתאים לשימוש שלכם ולא פחות חשוב – מהו מחירו כחדש, ומהו מחירו כמשומש. חבל לבזבז את זמנכם ואת זמן המוכר בשאלות סרק שיכולתם לקבל עליהן תשובה בשוטטות קלילה באינטרנט. מעבר לכך, ידע הוא כוח, הראו אתם למוכר שאתם באמת מבינים עניין, יודעים בדיוק מה אתם מחפשים, וכך גם יהיה לכם קל יותר להתמקח, מתוך עמדת כוח.

מחלק התשאול
יהיו שיאמרו שזו 'חפירה', אבל בכדי לקבל כמה שיותר מידע על הפריט שאותו אתם מעוניינים לקנות, אל תתביישו לשאול כמה שיותר שאלות בטלפון. אין צורך להתבייש לשאול כמה זמן נמצא המוצר ברשות המוכר, ומדוע הוא מעוניין למכור אותו. דבר אחד, רצוי לא לעשות – להציע הצעת מחיר כבר בטלפון. זה מראה על חוסר רצינות גמור, ועלול אפילו להעליב ולהרגיז. האם המדובר פה בטלמרקטינג? הרי בשביל לקנות את הפריט המדובר, יש צורך לראות אותו בעיניים ובאמת לרצות לרכוש אותו. טיפ: שאלו בנימוס, אם ישנה גמישות במחיר. אנחנו מבטיחים לכם, שאם האינטרס של שני הצדדים זה לבצע עיסקה, שניהם ייצאו מרוצים בסופו של דבר.

מה עם תמונה?
העדיפו תמיד לקנות מוצר שיש לכם תיאור כללי לגביו, בצורת תמונה אחת או יותר. תמונה כזו – גם אם המדובר בתמונה קטנה ולא תמיד הכי איכותית בעולם – עדיין תיתן לכם התרשמות מסוימת מהמוצר, ולעיתים אף תגלו פריטים או דברים שלא אהובים או רצויים לכם. במידה ואין תמונה, והמוצר נדיר או ייחודי, אל תתביישו – בקשו מהמוכר במייל או בטלפון שישלח לכם תמונה. מבחינתו, זה רק יעלה את סיכויי המכירה, וימנע מאנשים שלא אהבו את המוצר לנסוע אליו, לעיתים למרחק משמעותי. טיפ למוכר: צלם את הפריט המוצע למכירה בצורה ברורה כמה שיותר, במצב אתנטי (גם אם ישנם פגמים) ובמספר זוויות שונות בכדי לספק אינפורמציה טובה כמה שיותר. ולפני כן, נקה או שטוף את הפריט הנ"ל...

 

 לא משנה מה מוכרים -

העיקר שיש תמונה אותנטית

 

נפגשים עם הכלה
היכן נפגשים? בבית המוכר, ואפשר גם במקום ציבורי ניטרלי. הגעתם לראות את המוצר שבו אתם מתעניינים? השאירו את ההתלהבות בלב, והיו ענייניים, ובמילים אחרות: אל תקנו חתול בשק. בדקו שהפריט נראה כפי שהוא צריך להראות, ללא שריטות או חבלות, ללא סימני תיקון או הדבקה. במידה והמדובר בפריט חשמלי, מיכני, דיגיטלי או מחשב, בדקו את יכולותיו בפועל – בצעו פעולות בסיסיות, בדקו את הסוללה ואת הטענת החשמל, בדקו פונקציות נוספות ועשו זאת מספר פעמים, בכדי לראות שהמוצר אכן מסוגל לעבוד ללא דופי. במידת האפשר, בקשו תיעוד על רכישה של המוצר: קבלות או חשבוניות, תעודות אחריות ( גם אם מועד האחריות פג ), מסמכים הקשורים לתיקון, וחוברת משתמש והדרכה. טיפ: אל תשכחו לבקש כמה שיותר אביזרים נלווים למוצר שאתם קונים, וכמובן נסו לקבל אותם ללא תשלום כלשהו, או עבור תשלום נמוך כחלק מעיסקת חבילה.

אמנות המיקוח
אהבתם את המוצר שראיתם. כעת מגיע השלב המהותי, הצעת המחיר והמשא ומתן. המחיר – כמו בחוקי המסחר הבסיסיים והעתיקים ביותר – נגזר מסוג המוצר, שם המותג, מצבו הפיזי ושנת הולדתו, ולא פחות מכך מהביקוש ביחס להיצע. ואגב, למיקום הגיאוגרפי ישנה משמעות. אם הפריט נמצא באזור החרמון או באילת, מן הסתם הוא נגיש לפחות מתעניינים, ולכן צריכה להיות גמישות מסוימת במחיר. מי אמר שזה לא שוק? ועוד איך זה שוק – והמיקוח הוא מתבקש. להיפך, בניגוד לרכישה של מוצר חדש בחנות, שבמקרים רבים אינו מזכה בהנחה כלשהי, כשהמוצר משומש ניתן בהחלט להתמקח ולהוריד מהמחיר המבוקש סכום כסף נכבד. מוצר משומש – בהתאם לאופיו ולמצבו – יכול להימכר אף במחיר של כמחצית ממחירו של מוצר חדש, ולא משנה שהמדובר בפריט ששהה באריזה ונחשף לאוויר העולם רק למשך שבועיים. טיפ למוכר: אנשים שמבקשים לקנות מוצר יד שנייה, עושים זאת כמלכתחילה כי אינם מעוניינים להוציא כספם על מחיר פריט חדש. לכן, כדאי להציע הצעת מחיר אטרקטיבית וגם הגיונית.

אמצעי התשלום
מכיוון שברוב המקרים אין למוכר שמץ של מושג לדעת באמת מיהו הקונה ומה יכולותיו הכספיות, התשלום על עסקת מכירה של מוצר יד שנייה חייב להתבצע במזומן. אתם הרי לא רוצים להיתקע עם המחאה חסרת כיסוי או אפילו גנובה, שתותיר אתכם ללא המוצר שמכרתם, אך גם בלי התמורה שהייתם אמורים לקבל עבורו, ומצד שני עם הרבה עצבים ומרמור. טיפ: כשאתם באים לבצע עיסקה בפועל, מלאו את ארנקכם בשטרות כסף מזומן, ועדיף בדיוק או קצת פחות, בידיעה שלא תמיד למוכר יש עודף לתת.

 

פרסם מודעה
מחיקת מודעה
עריכת מודעה