הגעתם למציאון הגדול בישראל! מגוון ענק של מוצרי יד שניה : טלויזיה, וידאו, סטריאו, מצלמה דיגיטלית, טלפון נייד, רהיטים, עתיקות, אוספים ומה לא...
כולם קונים ומוכרים בלוח היד השניה הגדול במדינה!!!

טיפים לקניית מערכת קולנוע ביתית

טיפים לקניית מערכת קולנוע ביתית

ניתן לומר כי בעבר, מערכת קולנוע ביתית היתה סוג של פינוק ומותרות לעשירים בלבד, מעין סמל סטטוס נוסף
לצד הוילה, הבריכה הפרטית וג'יפ ה-4x4. אך בשנים האחרונות, המגוון הגדול של המוצרים וכן ירידת המחירים מאפשרים גם לציבור הרחב לרכוש מערכות קולנוע ביתיות טובות מאוד ובמחירים סבירים למדי (אם כי לא מדובר עדיין בעניין זול).
בפני הצרכן הממוצע, המחפש מערכות קולנוע ביתיות למכירה, עומדות שתי אפשרויות– בחירה ממגוון מערכות קולנוע ביתיות שלמות ומורכבות מראש. אפשרות שנייה, למי שמעדיף, היא לבחור כל חלק בנפרד ולהרכיב את המערכת באופן עצמאי. מערכת קולנוע ביתית מורכבת באופן מסורתי מארבעה חלקים: המסך, הרמקולים, הרסיבר והדי.וי.די.
מסך
כמובן שהאופציה המועדפת כמעט תמיד על מרכיבי מערכות קולנוע ביתיות היא טלוויזיה עם מסך דק. עולם המסכים הדקים מתחלק לשני יריבים מסורתיים: ה-LCD מול הפלאזמה. לכל אחת מהטכנולוגיות הללו יש את היתרונות והחסרונות שלה, בעיקר בהיבט הטכני, וקשה למצוא טיעונים מכריעים לזכות אחד מהצדדים (שלא מגיעים ממישהו שיש לו אינטרס...). לפיכך הדרך הטובה ביותר לבחור מסך היא פשוט להסתכל ולהשוות. חשוב לומר כי יש רבים הטוענים שטכנולוגית HDTV היא העתיד של הצפייה הביתית, וסרטים המוקרנים בשיטה הזו המעניקה איכות תמונה גבוהה ביותר כבר נפוצים כיום בארץ ובחברות הכבלים והלווין. כך שאם קונים מסך – יש לוודא שהוא תומך ב-HDTV.
רמקולים
רבים טוענים שהתאמה ובחירה של רמקולים איכותיים היא עסק למקצוענים, וכי למשתמש הממוצע אין צורך ברמקולים מהסוג המשובח ביותר. אך יש לזכור שאיכות הסאונד היא חלק בלתי נפרד מחווית הקולנוע הביתית, לא פחות מהתצוגה!. כאשר בוחרים רמקולים יש לקחת בחשבון מספר גורמים חשובים, למשל: עיצוב וסוג הרמקולים, מיקום התקנת הרמקולים (תלויים על הקיר או מונחים על הרצפה) ואופן החיווט (חיווט עמיד ואיכותי ישפיע על אורך החיים והביצועים של הרמקולים). אך המרכיב החשוב ביותר הוא איכות הסאונד וכאן יש לשקול לא מעט ערכים טכניים שלצרכן הממוצע יהיה מעט קשה לעקוב אחריהם. בכל מקרה, התרשמות אישית על ידי שמיעה היא המדד הטוב ביותר. מומלץ גם להתייעץ עם המוכר, לבדוק ולהשוות לפני הקנייה.
הרסיבר הוא במידה רבה הלב של מערכת הקולנוע הביתית, והוא מרכז אליו את כל המכשירים האחרים. הוא אחראי באופן משמעותי על איכות הסאונד של המערכת. רסיבר איכותי נמדד ראשית כל בעוצמת ההגברה, שהיא למעשה ההספק הנמדד בוואטים. מרכיב שני הוא איכות הצליל. גם כאן, כמו ברמקולים, זה נושא שנכנס לתחום ה"טעם והריח" וכדאי להתרשם באופן אישי מאיכות הצליל המופקת. עבור המקצוענים ישנו מערך שלם של גורמים טכניים המשפיעים על איכות הצליל והתדרים השונים.
די.וי.די
כאשר בוחרים די.וי.די., יש לשים לב ראשית לפורמטים בהם הוא תומך, שכן דבר זה הוא שיקבע אילו סרטים תוכלו לראות באמצעותו. פורמט VCD הוא הסטנדרטי, קיים בכל המכשירים ומאפשר הרצת תקליטורי די.וי.די רגילים. מי שאוהב לצרוב סרטים מהמחשב על דיסקים, זקוק לתמיכה בפורמט Divx. פורמט חשוב נוסף הוא Blu-Ray, טכנולוגיה חדשה יחסית המאפשרת אכסון בנפח גדול והקרנת סרטים באיכות גבוהה (HD). חשוב: לא כדאי לקנות די.וי.די. שתומך רק בפורמט המתחרה HD-DVD, שכן יצורו הופסק לאחרונה והוא יעלם בקרוב מהשוק. פרמטרים חשובים נוספים לבחירת די.וי.די. הם כמובן איכות התמונה והאפשרויות שונות שהוא מספק, כמו הקלטה למשל. ישנם כיום מכשירים מתקדמים (אך יקרים)יותר, שמשלבים אופציות רבות ומשדרגים את חווית הקולנוע הביתית.

שילוב נכון בין כל המכשירים יקבע את החוויה הסופית ממנה תיהנו בצפייה בסרטים ובשידורי טלויזיה אחרים. אך כמובן, איכות שווה מחיר, ומי שיבחר מערכת קולנוע ביתית שמורכבת מהמכשירים האיכותיים ביותר – צריך להיות מוכן לספוג פגיעה קשה בארנק...

התחילו כבר עכשיו לחפש מערכת קולנוע ביתית חדשה בלוח יד2!

 
 
פרסם מודעה
מחיקת מודעה
עריכת מודעה