לוח רכב מציע מגוון גדול של רכבים יד שניה מכל הסוגים והדגמים. כאן תמצאו דגמים חדשים של רכבי יוקרה, מכוניות פרטיות, כלי שייט מיוחדים ומודעות לוח רכב יד שניה מכל הסוגים. תוכלו להשתמש בחיפוש מהיר של רכב או מכוניות במנוע החיפוש של לוחות רכבים המופעים במדור.

סקירה: קטנועי 125 סמ"ק

סקירה: קטנועי 125 סמ"ק
מאת:
חנן בר-און
תאריך: 13.09.2010

זו לא רק הקטגוריה הפופלארית ביותר בענף הדו-גלגלי בארץ; קטנועי 125 סמ"ק מציעים פשרה טובה בין שימושיות, ביצועים ומחיר, אגב התאמה מעולה לסביבה עירונית ובדרך כלל גם  לפרברים

הנפח השולט
קטנועים יכולים לחסוך לכם את פקקי התנועה, וגם לחסוך זמן רב ועצבים של שוטטות אחר מקום חנייה נכסף ברחובות הכרך הסואנים והצפופים. קטגורית הנפח 125 סמ"ק (אופנוע A2) היא הפופולארית בישראל בענף הדו-גלגלי. הסיבות לכך: ניתן להוציא רישיון כזה כבר בגיל 16, ואם כבר יש רישיון נהיגה על רכב (B) מעל 3 שנים, התהליך זול ופשוט, יש פטור ממבחן תאוריה ומטסט.

סיבות נוספתו לפופולאריות קשורה לאופיים וביצועיהם של מרבית הקטנועים בנפח 125 סמ"ק – הם מהירים הרבה יותר מקטנועי 50 סמ"ק, אידאליים לשימוש בעיר, ומספיק קומפקטיים וצרים על מנת להשתחל בין מכוניות. למרות שסביבתם הטבעית של קטנועי 125 סמ”ק היא בעיר, רבים מהם מאפשרים להתנייד פה-ושם גם מחוץ לעיר, לגיחות פרוורים. קטנועים אלה מציעים חיסכון ניכר בדלק ביחס לקטנועי מנהלים גדולים יותר, ועוד דבר שאסור להתעלם ממנו הן הוצאות הרכישה והאחזקה השפויות. גם עלות הביטוח נמצאת באמצע – כלומר ביטוח החובה יחסית לא מאד יקר בנפח כזה, אם כי יש מקום לשיפור...

מגוון עיצובים
קטנועי 125 סמ"ק מעוצבים בכמה תצורות עיקריות. ישנם קטנועים קומפקטיים שמיועדים בעיקר לשימושים אורבאניים, וקטנועים גדולים ומרווחים שלא יתקשו לשנע צמד רוכבים אל הפרוורים, חלקם מוגדרים אצלנו כקטנועי מנהלים, והם למעשה גרסה צנועת נפח של קטנועים שנמכרים גם בנפחי 200, 250, 300 ואפילו 500 סמ”ק. ישנם קטנועים ספרטנים וזולים שאידיאליים לעבודה מאומצת, ואחרים בעלי עצוב והתנהגות ספורטיבית. ומסתבר שיש גם כאלו שמציעים סגנון רטרו. אבל המשותף לרבים מהם אצלנו בארץ הוא כאמור, הנפח – 125 סמ"ק.

למעלה מ-40 דגמי קטנועים בקטגורית 125 סמ"ק נמכרים כעת בארץ. ניסינו לאפיין בקווים כלליים את חלקם, ולא הכללנו קטנועים שבאופיים הם קטנועי מנהלים, להם הקדשנו סקירה נפרדת.

ג'ילרה

RUNNER 125 ST
קטן, צפוף ונוקשה – כצפוי מכלי שסגנונו ספורטיבי. הוא גם מהיר, ובאופן מפתיע, בחיי היום-יום המדובר בקטנוע די פונקציונאלי.

הונדה

NEW LEAD
תמיד כשמופיע השם NEW, תדעו שהמדובר בקטנוע שהוא נצר לדינוזאורים מוטוריים, שעבר איזשהו שדרוג. במקרה הנ"ל, התוצאה היא קטנוע קומפקטי קצת אנמי, עם נתון יצרן של 45 ק"מ / לליטר, ומחיר יחסית נמוך.

PCX 125
קטנוע ייחודי שמצויד בטכנולוגית 'עצור וסע', שמכבה את המנוע ברמזורים, ומסייעת לחיסכון בדלק. בפועל – זה עובד לא רע, אבל רחוק מלהרשים. הקטנוע נוח לרוכב, והרבה פחות למורכב.

 

הונדה PCX125

PS 125i
הוא אמנם מציע עיצוב נאה וקצת הייטקי, ומנוע מוזרק דלק (14 כ"ס).אך 22 אלף שקל שנדרשים עבורו, הם יותר מדי כסף.

INNOVA 125
מבוסס על דגמי הקאב האגדתיים של הונדה, ומציע עיצוב שמקובל באסיה ובאירופה, פחות אצלנו. גלגלי 17 אינצ' ענקיים וגיר 4 הילוכים חצי-אוטומטי משלימים את החבילה המוזרה-משהו.

SH125
נציג נוסף של הונדה בקטגורית קטנועי הגלגלים הגדולים. איכותי ורב-מכר באירופה, אצלנו פחות – ככל הנראה אשם בכך תג המחיר. מצויד במנוע מוזרק מקורר מים, מרווח ומעניק היגוי זריז ונסיעה נוקשה מדי כבישי העיר.

 

 הונדה SH 125


ימאהה

BWS 125
קטנוע בעיצוב קצת מוזר אך ייחודי – עם נטיית שטח קלה, עקב צמיגי בלון שמנמנים. מצויד במנוע הזרקת דלק מודרני, אך לא מפגין ביצועים מרשימים. בנוסף, קצת ספרטני ולא מאד פונקציונאלי.

 

 ימאהה BWS 125

XMAX 125
ראו קטגורית קטנועי מנהלים.

סאן יאנג

VS 125
קטנוע קטן וזריז, מעוצב בסגנון ספורטיבי, נוח למדי בכבישי העיר המשובשים.

HD125
הנציג של סאן יאנג, בקטגורית הקטנועים גדולי הגלגלים, מאופיין בעיצוב קצת מיושן. חזק ומהיר יחסית, מחייב תנוחה זקופה ללא אפשרות פריסת הרגליים לפנים, אך נוח מאד לנסיעות עירוניות ובין-עירוניות. קנייה מומלצת.

 

 סאן יאנג HD125

FIDDLE 2
מעוצב בסגנון רטרו נאה, עם משקף קטן ופנס עגול. ברשותו מנוע צנוע הספק, עם ביצועים נחותים בהתאם, וגם נוחות ואבזור בינוניים. לפחות הוא זול, יחסית.

JOYRIDE 125
גרסת 125 סמ"ק לקטנוע המנהלים JOYRIDE. ראו קטגורית קטנועי מנהלים.

JOYMAX 125
גרסת 125 סמ"ק לקטנוע המנהלים JOYMAX. ראו קטגורית קטנועי מנהלים.

פיאג'ו

FLY 125
קטנוע קטן, פשוט ויחסית זול, בלי יותר מדי רוח וצלצולים – מיועד בעיקר לשימושים עירוניים.

 

 פיאג'ו FLY 125

XEVO 125 (מנהלים)
גרסת 125 סמ"ק לקטנוע המנהלים XEVO. ראו קטגורית קטנועי מנהלים.

BEVERLY 125
אחד הקטנועים הנמכרים ביותר באירופה. קטנוע גדול, נוח וחזק (15 כ”ס) שמצויד בגלגלי 16 אינצ' גדולים, ומאפשר בקלות רכיבת פרוורים. עם מחיר של 20 אלף שקל, נמצא בקצה העליון של מחירי קטגורית קטנועי 125 סמ"ק.

וספה LX 125
לא ברור מי עדיין קונה וספה, אבל למותג האלמותי מבית פיאג'ו יש פה-ושם לקוחות, בעיקר מבוגרים שהפרוטה מצויה בכיסם. LX 125 הוא קטנוע סטייליסטי עשוי מתכת שמציע זריזות עירונית, אך לא הרבה יותר מכך. 

קימקו

MOVIE 125XL
קטנוע קומפקטי, צפוף וזול, עם סממנים מיושנים ולא מאד מפנקים שאפיינו את דגם הסופר ג'וקי המנוח. בעיקרון, סוס עבודה אמין ויעיל ופוטנציאל טוב לצי שליחויות. 

קימקו MOVIE XL125

NEW DINK 125E
לדגם ה-DINK מסורת ארוכה בישראל של הצלחה. למרות שמו, הוא לא ממש חדש, אך הוא מהווה פשרה בין נוחות, ביצועים, ומחיר. מצויד במנוע קירור מים, ובבלמי דיסק בשני הגלגלים. אידיאלי לנסיעת פרברים.

PEOPLE 125S
נציג אופנת הקטנועים גדולי הגלגלים, שפופולארית מאד באירופה ואסיה, ולא ממש אהובה בארצנו. קטנוע חזק ומרווח, נעים לרכיבה בעיקר בנתיבים בין-עירוניים.

GRAND DIND 125
גרסת 125 סמ"ק לקטנוע המנהלים GRAND DINK. ראו קטגורית קטנועי מנהלים.

AGILITY CITY 125
בדומה ל-PEOPLE, גם לדגם האג'יליטי גלגלים גדולים שמקנים יציבות ובטיחות. הוא מציע בלימה משופרת באמצעות בלמי דיסק בשני הגלגלים, ומחיר נמוך ביחס לקטגוריה.

 

 קימקו AGILITY CITY 125

VIVIO 125
כרטיס הכניסה לעולם הקטנועים. דומה במכלוליו ל-MOVIE, אם כי עיצובו מוקפד יותר.

DOWNTOWN 125
גרסת 125 סמ"ק לקטנוע המנהלים DOWNTOWN. ראו קטגורית קטנועי מנהלים.

 

 

פרסם מודעה
מחיקת מודעה
עריכת מודעה
סוכן חכם
הגדר סוכן
מחק סוכן

חיפושים פופולריים

 
השכרת רכב