לוח רכב מציע מגוון גדול של רכבים יד שניה מכל הסוגים והדגמים. כאן תמצאו דגמים חדשים של רכבי יוקרה, מכוניות פרטיות, כלי שייט מיוחדים ומודעות לוח רכב יד שניה מכל הסוגים. תוכלו להשתמש בחיפוש מהיר של רכב או מכוניות במנוע החיפוש של לוחות רכבים המופעים במדור.

סקירה: מכוניות סופר מיני

סקירה: מכוניות סופר מיני
מאת:
חנן בר-און
תאריך: 12.08.2010

רוצים מכונית קטנה מספיק להתנהלות עירונית, עם נוחות נסיעה וביצועים שמאפשרים גיחות בין עירוניות? קחו מכונית סופר מיני. וזו גם אחת הקטגוריות הנפוצות בישראל ובאירופה

 

חבילה של תכונות
קטגורית מכוניות הסופר מיני היא אחת הקטגוריות הפופולריות בארץ וגם באירופה.
הקטגוריה כוללת מכוניות קטנות שמהוות חבילה של תכונות שמשתלבות היטב ומכאן האטרקטיביות: מבחוץ, מכוניות סופר מיני לא ממש גדולות – וזה נהדר לביצוע חניות בעיר הצפופה. מאידך, המרווח הפנימי טוב מספיק למשפחה קטנה, והמנועים מספיק חזקים לנסיעות בין עירוניות, עם נוחות טובה, ופרמטרים אלו משדרגים מכוניות אלה בהרבה ביחס לאחיותיהן הקטנות שנמצאות בקטגורית המיני.
כדאי לציין, שמכוניות סופר-מיני אירופאיות מהשנים האחרונות הן מגודלות בהרבה מהסטנדרט אליו התרגלנו בקטגוריה זו עד לפני מספר שנים. כמו כן, תצרוכת הדלק לעיתים קרובה לזו של מכונית משפחתית, וצריך לומר שגם המחיר תפח.
מרבית המכוניות הללו נמכרות בקבוצה 2, כלומר במחירים של 92 אלף שקל ועד 111 אלף שקל, אם כי מבצעים אגרסיביים שמתנהלים בכל עת, מצליחים לעיתים להוריד את מחירי מכוניות הסופר מיני גם למחירים נמוכים יותר, אפילו פחות מ-90 אלף שקל.

אופל קורסה
מותג אופל כמעט נעלם מארצנו, וחבל: הקורסה היא מכונית מאד איכותית, שמציעה עיצוב צעיר ואטרקטיבי בהרבה ביחס לגרסאות העבר. קורסה בטוחה: היא זכתה לחמישה כוכבי בטיחות, ופנים הרכב מצטיין. היא מציעה נסיעה קשיחה מדי, מרווח פנימי לא מרשים, וגם ביצועים פושרים. מנוע 1.4 וגיר אוטומטי בלבד, מרכב 3 או 5 דלתות.

 אופל קורסה

דייהטסו סיריון
זו מכונית סופר מיני חמודה שמציעה מרווח פנימי עצום ביחס לחיצוניות קומפקטית. מרחב המחיה נוצר גם בזכות היותה גבוהה מאד. סיריון הנוכחית משווקת בארץ בהצלחה  (מי אמר ליסינג / השכרה?) משנת 2005, ועד כה עברה רק רענונים קלים מאד מבחוץ ומבפנים. משווקת עם גיר אוטומטי בלבד ומנוע 1.3. היא זריזה מאד, ומרגישה נמרצת, ונוחה בעיקר בעיר. בתחילת 2011 צפויה להגיע מחליפה חדשה ושונה לחלוטין.

 דייהטסו סיריון

הונדה ג'אז
מכונית ייחודית שמעוצבת בסגנון מיניוואן קטנטן – העיצוב מתבטא במרווח פנימי עצום למשפחה, תא מטען מרשים בנפחו, וגם תאי אחסון למכביר, ואפשרויות מודולאריות לסידור המושבים. נמכרת עם מנועי 1.2 או 1.4 ליטר, עם תיבת הילוכים ידנית או אוטומטית (רובוטית). הביצועים פושרים, וכך גם התנהגות הכביש. מצד שני, הגימור בפנים טוב, וצריכת הדלק מצוינת. סיבה עיקרית מדוע לא רואים אותה כמעט בכביש: מחיר גבוה, גבוה מאד באופן יחסי לקבוצתה.

 הונדה ג'אז

טויוטה יאריס
בעבר הייתה פופולארית מאד בכבישינו, אך הדגם החדש שנחת כאן ב-2006 הוריד אותה מגדולתה: זה כנראה בגלל העיצוב הפושר, אך בעיקר בגלל הגיר הרובוטי הלא נעים לשימוש, ובנוסף תג מחיר שהיה בעבר גבוה מדי. יש גם דברים טובים לומר עליה: היאריס מרווחת, חסכונית בדלק, ומציעה סביבה פנימית איכותית, וגם חמישה כוכבי בטיחות.

 טויוטה יאריס
 
יונדאי i20
מחליפת הגטס היא מכונית נאה, שמציעה מרווח פנימי סביר, ואיכות גימור טובה בפנים הרכב. הביצועים סבירים, נוחות הנסיעה בינונית, וכך גם התנהגות הכביש. היא גם בטיחותית (חמישה כוכבי ריסוק). נמכרת במרכב 3 או 5 דלתות, עם מנועי 1.4 או 1.6 ליטר וגיר ידני או אוטומטי, ובסך הכל מציעה לצרכן חבילה טובה בהחלט של תכונות, הגם שאף אחת אינה מצטיינת.

 יונדאי i20

מאזדה 2
רבת המכר של ישראל נמצאת אצלנו משנת 2007. היא מציעה עיצוב רענן ודינאמי, איכות תא הנהג והנדסת האנוש טובה, וזה לא הכל: יש זריזות וביצועים, יש נוחות (בעיקר מחוץ לעיר), וגם התנהגות כביש טובה, למרות שאחיזת הכביש לא מצטיינת. חמישה כוכבי בטיחות. נמכרת רק עם מנוע 1.5 ליטר, אליו משודכת תיבה אוטומטית. 

 מאזדה 2

מיני
ב-2007 הגיעה לארץ הגרסה המרועננת של המיני, מכונית רטרו קטנה לנובורישים, שמציעה סגנון רטרו ומחיר גבוה (מאד). כיאה לתוצרת גרמניה – היא מיוצרת ע"י ב.מ.וו – המדובר במכונית איכותית מאד, שמציעה התנהגות כביש טובה, וחמישה כוכבי בטיחות של EURONCAP. הביצועים סבירים בהחלט, אך מרווח הפנים קטן מדי, בייחוד ליושבים מאחור, ותא המטען פשוט פצפון. נמכרת עם מנועי 1.6 ליטר רגילים או מוגדשים, אליהם משודכת תיבה ידנית או אוטומטית. יש גם גרסה משפחתית 5 דלתות (קלאבמן) וגרסת קבריולה.

 מיני


ניסאן מיקרה
היא קטנטנה חמודה ושובבה, אם כי לא כולם יאהבו את העיצוב העגלגל והצעצועי שלה, ואת הפרצוף המחייך. מיקרה מציעה גימור פנימי פשוט ולא מצטיין, ומאידך התנהגות כביש  ומרווח פנים טובים. ב-2011 צפויה להגיע הגרסה החדשה, שהיא שונה מהותית.

 ניסאן מיקרה

סוזוקי סוויפט
היא מציעה עיצוב שובב ואפילו ספורטיבי, עם מרכב גבוה ותפיחות במקומות הנכונים. סוזוקי סוויפט החדשה נמצאת עימנו מ-2006, שנתיים אחר כך זכתה למתיחת פנים קלילה.
היא נמרצת וזריזה, מציעה התנהגות כביש טובה ואפילו מהנה. המכונית חסכונית בדלק, ומציעה 6 כריות אוויר כסטנדרט. בפנים, התחושה קצת זולה. תא המטען זעיר – אפילו ביחס למכונית בקבוצת סופר מיני. מנוע 1.5 וגיר אוטומטי בלבד.

 סוזוקי סוויפט

סיאט איביזה
האיביזה חולקת פלטפורמה משותפת עם אחיותיה לקונצרן VAG (פולקסווגן פולו, סקודה פאביה) ומאופיינת בעיצוב צעיר וזורם יותר. בפנים, היא מרווחת לנהג ולנוסע, אך לא מספיק ליושבי המושב האחורי. לעומת זאת, איכות ההרכבה והגימור בהחלט ראויות לציון, וכך גם התנהגות הכביש. איביזה היא מכונית בטיחותית, נמכרת במחירים אטרקטיביים בשתי גרסאות מרכב: 3 או 5 דלתות, עם מנועי 1.4 או 1.6 ליטר וגיר ידני ואוטומטי.

 סיאט איביזה

סיטרואן C3
C3 החדשה מתחילה את צעדיה הראשונים בארץ בקיץ 2010. זהו הדור השני לסופר מיני שלא ממש הצליחה בארץ הקודש. C3 החדשה נראית פחות עגלגלה ופחות מגניבה מהדור הקודם, הגם שעיצובה בהחלט אטרקטיבי. היא מצוידת במנוע 1.6 ליטר ולמרבה הצער בגיר האוטומטי בעל 4 המהירויות, הידוע לשימצה. התנהגות הכביש טובה אך נוקשה מדי – כיאה ללא מעט רכבים אירופאיים. בפנים, היא לא מספיק מרווחת, ודווקא תא המטען מרשים בנפחו.

 סיטרואן C3 החדשה

סקודה פאביה
פאביה החדשה החזירה למותג סקודה את ההכרה לה הוא ראוי, כשבמקביל מתנפץ המיתוס שסקודה שייכת (בארץ) לענף המוניות בלבד. היא נאה, מציעה מרווח פנימי מרשים, וגם תא מטען גדול ביחס לקטגוריה. פנים הרכב אינו ברמה של אחותה הגרמנית (פולקסווגן פולו). הביצועים סבירים בהתאם לדגם, נוחות הנסיעה סבירה ולא יותר מכך, והתנהגות הכביש טובה, אך לא מצטיינת. נמכרת במגוון מנועים: 1.2, 1.4 ו-1.6 ליטר, עם גיר ידני או אוטומטי.

 סקודה פאביה

פולקסווגן פולו
היא נראית כמו גולף קטנה, לטוב ולרע: העיצוב אפרורי ולא שובב או צעיר, כפי שמקובל בדרך כלל במכוניות קטנות, במקום זאת מקבלים מכונית סולידית, וגם את האיכות הידועה של פולקסווגן שניכרת בכל סנטימטר ברכב. פולו החדשה זכתה בתואר מכונית השנה של אירופה (2010), והיא מאופיינת בהתנהגות כביש דינאמית ונוחות נסיעה טובה, אם כי לא מצוינת. עיצוב הפנים בוגר ולא משובב, אך הנדסת האנוש טובה מאד. פולו נמכרת עם מנועי 1.2 TSI (מוגדש טורבו) או 1.4 ליטר, עם גיר ידני או רובוטי DSG מרובה הילוכים.

 פולקסווגן פולו


פורד פיאסטה
היא נראית מכובדת, וגם מרגישה כך. התנהגות הכביש טובה, אך המכונית קצת עצלה, ולא מספיק זריזה. לפיאסטה רמת בטיחות מרשימה, ותחושה כללית של מכונית מליגה גבוהה יותר. בארץ היא נמכרת במרכב 5 דלתות בלבד, עם מנוע 1.4 אליו משודכת תיבה אוטומטית. היא יקרה יותר ממרבית מכוניות הסופר מיני הנמכרות בארץ, ולא בטוח שהתמורה למחיר מושלמת.

 פורד פיאסטה

פיאט גרנדה פונטו
אי אפשר להתעלם מעיצובה החיצוני המרשים, והיא נראית נהדר גם אם עברו כבר מספר שנים מאז החל שיווקה בארץ, אי שם ב-2006. היא מתעלה על קודמתה, פיאט פונטו, בכל פרמטר. היא מרווחת יותר, איכותית יותר, וגם בטוחה, עם חמישה כוכבים במבחני הריסוק. היא זריזה, למרות שמנועיה (1.2 או1.4 ליטר ) אינם מציעים מי-יודע-כמה הספק. 

 פיאט גרנדה פונטו

פיג'ו 207
הסופר מיני של פיג'ו מנסה לשחזר מאז הגיעה אלינו ב-2007 את הצלחת קודמתה, ה-206. אבל, למרות שהיא מכונית טובה, פיג'ו 207 בוגרת יותר, וגם גדולה, מרווחת, כבדה ומהירה יותר. העיצוב החיצוני – בייחוד בחזית – קצת אגרסיבי, והתנהגות הכביש טובה, הגם שהגיר האוטומטי המיושן מסרס את ביצועי המנוע. חמישה כוכבי בטיחות במבחני הריסוק.

 פיג'ו 207

רנו קליאו
הדור החדש של הקליאו אצלנו מ-2010, המדובר בגרסה מעודכנת של הקליאו דור III, שהוצגה ב-2006. היא מרווחת, מציעה נסיעה שקטה ונוחה והיא גם בטיחותית: חמישה כוכבים במבחני ריסוק. אבל יש ביקורת: העיצוב החיצוני והפנימי רחוקים מלהרשים, וגם היא – בדומה ליריבתה פיג'ו 207 – מצוידת בגיר אוטומטי זהה שמסרס את ביצועי המנוע. לרשותכם רק מנוע אחד: 1.6 ליטר.

 רנו קליאו

שברולט אבאו
על טעם וריח אסור להתווכח, אך עיצובה של הקוריאנית הזו של שברולט, לא ממש קורץ לנו. היא מרווחת בפנים, ומציעה ביצועים סבירים, עם דינאמיות נמוכה, צריכת דלק גבוהה, וגם רמת בטיחות נמוכה מאד, שלא הולמת מכונית בשנת 2010. נמכרת בשתי גרסאות מרכב: האצ'באק, וסדאן – האחרונה מצוידת בתא מטען ענק. נמכרת עם תיבה ידנית או אוטומטית.

 שברולט אבאו

 

 

פרסם מודעה
מחיקת מודעה
עריכת מודעה

חיפושים פופולריים

 
כונס רכב
השכרת רכב