לוח רכב מציע מגוון גדול של רכבים יד שניה מכל הסוגים והדגמים. כאן תמצאו דגמים חדשים של רכבי יוקרה, מכוניות פרטיות, כלי שייט מיוחדים ומודעות לוח רכב יד שניה מכל הסוגים. תוכלו להשתמש בחיפוש מהיר של רכב או מכוניות במנוע החיפוש של לוחות רכבים המופעים במדור.

סקירה: מיניוואנים עם 7 מקומות ישיבה

סקירה: מיניוואנים עם 7 מקומות ישיבה
מאת:
חנן בר-און
תאריך: 26.08.2010

המשפחה התרחבה? תכינו את המזומנים: תמורת תוספת של כמה עשרות אלפי שקלים ממחירו של רכב משפחתי חדש, תקבלו מיניוואן שמאכלס 7 נוסעים, ובדרך כלל עושה זאת בנוחות וביעילות, כל עוד אין לכם יותר מדי מטען

מחלף השבעה
מזל טוב, המשפחה תפחה. נולדו ילדים, ועימם נולדו דרישות חדשות באגף השינוע המשפחתי. רכב משפחתי מציע בדרך כלל רק חמישה מושבים. ומה אם אתם זקוקים לשבעה מקומות ישיבה? בדיוק בשביל זה, מציעים לכם יצרני הרכב מיניוואנים הולמים.
בסך הכל, גם אם המשפחה כוללת רק 3 ילדים ושני מבוגרים, הרי שתמיד נוצר מצב שאחד הילדים מצרף חבר או שניים, ועדיין לא הזכרנו את הכבודה שנלווית לילדים ובעיקר לתינוקות ופעוטות. בניגוד לרכבים משפחתיים סטנדרטיים, מיניוואנים מציעים בדרך כלל תנוחת ישיבה גבוהה ושולטת, מגוון פתרונות אחסון שמקלים על החיים, מושבים זזים/מתקפלים/ מודולאריים, אבזור מפנק וגם מנוע חזק שאמור לסחוב את שבע הנפשות במהירות ובנוחות.

קומפקטיים / גודל מלא
מרבית המינוואנים הנמכרים בארץ והנם בעלי 7 מקומות נמנים על קבוצת המיניוואנים הקומפקטיים – אלה מבוססים בדרך כלל על פלטפורמה של מכונית משפחתית קומפקטית, או משפחתית גדולה. קבוצת המינוואנים בגודל מלא, מבוססים בדרך כלל על רכבי סלון גדולים או על רכבים מסחריים. הללו יקרים בהרבה, ומאובזרים בממדים שמקובלים יותר בשוק האמריקני ולא כל כך בשוק האירופאי – כפי שנהוג גם בישראל.
קחו בחשבון, שבמרבית המקרים, מיניוואנים קומפקטיים יהיו צפופים ל-7 מבוגרים, ויתאימו בעיקר לילדים או בני נוער במושבים השישי והשביעי. לעומתם, מיניוואנים בגודל מלא יתאימו ל-7 מבוגרים ללא בעיה של מקום. זאת ועוד: במרבית מהמינוואנים הללו, כשצמד המושבים הנוספים פתוחים, מצטמק תא המטען והופך לזעיר עד בלתי קיים – קחו זאת בחשבון, ובדקו היטב לפני קנייה.  בסקירה זו נביא את האפשרויות העומדות בפני רוכשי מיניוואן 7 מקומות חדש.
המחירים נעים בין 117 אלף שקל ועד 229 אלף שקל ומעלה.

מיניואנים קומפקטיים

טויוטה ורסו
כיצד הופכים את הקורולה – אחת המשפחתיות הנמכרות בעולם – לורסטילית יותר למשפחה? משנים את המרכב, ומוסיפים צמד מושבים מתקפל מאחור. התוצאה: מיניוואן קומפקטי נעים לנסיעה ובהחלט ראוי למשפחה ממוצעת, הגם שהוא אינו האיכותי או המאובזר ביותר שיש. הורסו שאגב מיוצר בתורכיה עבור השוק האירופאי, מצויד במנוע 1.8 ליטר עם 147 כ”ס ובתיבת הילוכים אוטומטית רציפה. המחיר: החל מ-157,500 שקל.

 טויוטה ורסו

מאזדה 5
מה לא נכתב כבר על המיניוואן הפופולארי בישראל? הרכב המבוסס על מאזדה3, מציע גימור איכותי, ביצועים טובים וגם דלתות הזזה בצדדים – נדיר בענף המיניוואנים הקומפקטיים. לשלילה נציין שנרשמה צפיפות מסוימת בפנים הרכב, ולמעשה, לא מדובר לגמרי ב-7 מושבים: המושב האמצעי בשורה השנייה הוא קטן, צר, ולא נוח, ולא ממש מתאים למבוגרים. החל מ-160,500 שקל. 

 מאזדה 5 החדשה

סיטרואן C4 פיקאסו
אפשר להגיד הרבה דברים על הצרפתים ואבל דבר אחד הוא וודאי: העיצוב במכוניות הצרפתיות ובמיוחד בסיטרואן, הוא בדרך כלל שונה וייחודי, במרבית המקרים לטובה. עם חלון קדמי ענק, ועיצוב עתידני-משהו, הרכב הזה אינו חורג מהמשוואה. הוא מבוסס על פלטפורמת המשפחתית הפופולארית סיטרואן C4. על היתרונות: רכב נוח ומרווח מאד, וגם העובדה שיש כאן 7 מושבים 'אמיתיים', כלומר, השישי והשביעי יתאימו גם למבוגרים. על החסרונות נמנה את הגיר הרובוטי, שמחייב פרק הסתגלות, וגם סביבת נהג עמוסה ומבלבלת, ולא בדיוק ידידותית למשתמש – אגב, גם זו תופעה טיפוסית ברכבים צרפתיים. החל מ-156 אלף שקל.

 סיטרואן C4 פיקאסו


פולקסווגן טוראן
הוא נמכר בישראל משנת 2007, ופחות משנה מאוחר יותר החל שיווקו של הדגם המחודש. המדובר במיניוואן המבוסס על פלטפורמה של פולקסווגן גולף. הרכב אולי לא מצטיין בעיצוב פורץ גבולות – מסתפק בסגנון קופסתי וקצת שמרני שאופייני לפולקסווגן – מצד שני, הוא מציע איכות גבוהה, אבזור, ונוחות נסיעה מרשימים. לא להיבהל מנפח המנוע הזעיר יחסית למיניוואנים: רק 1.4 ליטר, אבל TSI כלומר, אליו משודכים לא פחות משני מגדשי טורבו. המחיר: החל מ-160 אלף שקל.

 פולקסווגן טוראן

פורד S-MAX
המיניוואן הקומפקטי שהוצג ב-2006 נשען על פלטפורמת הפורד מונדיאו. זהו מיניוואן איכותי המציע ביצועים נהדרים, אבזור מפנק ועשיר, וגם תו תקן בטיחותי מספק, עם 5 כוכבי  EURONCAP. בחוץ הממדים מרשימים, אך בפנים לא הכי מרווח, וצמד המושבים השישי והשביעי, יספקו בעיקר ילדים קטנים. החל מ-191,500 שקל.

 

 פורד S-MAX

קיה קארנס
לא המיניוואן הכי יפה בעולם, לא הנוח והמפנק ביותר שיש, לא הכי מרווח, קצת זול בתחושה הפנימית, ומציע רק 4 כוכבי ריסוק EURONCAP. קארנס מבוסס על פלטפורמת המשפחתית מג'נטיס, ומציע ביצועים בהחלט סבירים. ניתן לרכוש עם מנוע 2 ליטר בנזין או דיזל, החל מ-153,200 שקל.

 קיה קארנס

רנו לוגאן MCV
קצת קשה לקרוא לרכב הזה מינוואן, והוא יותר מזכיר מכונית סטיישן או מסחרית בעלת 7 מושבים. על כל פנים, ה-MCV מיוצר ברומניה, מצויד במנוע 1.6 ליטר ובביצועים סבירים בלבד, ומציע איכות גימור ונוחות נסיעה בינוניים. הוא גם לא הכי מרווח בעולם, וקצת ספרטני ולא מפנק. אבל, לגדולתו ייאמר, שזה המינוואן 7 מושבים הזול ביותר בארץ.
החל מ-117 אלף שקל לגרסה ידנית, או 125 אלף שקל לגרסה אוטומטית.

 רנו לוגאן MCV

מיניואנים בגודל מלא

דודג' ג'ורני
האמריקני הנ"ל חולק פלטפורמה עם כמה רכבים מתוצרת מיצובישי, ונמצא אצלנו בארץ משנת 2008. זה למעשה 'קרוס אובר' יפה ומפנק שמציע נסיעה רכה מאד. לג'ורני מנוע 2.4 ליטר 170 כ”ס, אליו משודכת תיבת הילוכים רציפה. החל מ-184 אלף שקל.

 דודג' ג'ורני

טויוטה סיינה
אחד מלהיטי הייבוא האישי הוא המיניוואן סיינה שמיוצר ע"י טויוטה בארה"ב, לשוק האמריקני. תמורת מחיר שנע סביב 180 עד 200 אלף שקל, אתם מקבלים רכב גדול מאד, מפנק ברמות על, עם האפשרות למושבי עור ומסכי DVD. המנוע, אף הוא בסגנון יאנקי, הוא מנוע V6 חלק ונעים.

 טויוטה סיינה

מיצובישי גרנדיס
הוא נראה כמו חללית – בהחלט מראה קצת אוונגארדי אבל בולט לטובה על רקע מיניוואנים קופסתיים בנאליים בעיצובם. המיניוואן היפני הגיע אלינו כבר ב-2004. הוא מחומש במנוע 2.4 ליטר (165 כ"ס), מפנק באבזורו, ומציע מקום אמיתי לשבעה נוסעים. מחירו החל מ-163 אלף שקל.

 מיצובישי גרנדיס

פורד גלאקסי
זה האח המגודל של המיניוואן S-MAX, והוא מציע מרווח נהדר ל-7 נוסעים. כאן חשבו על המשפחה, ופינקו אותה בשלל פתרונות אחסון, ואפילו במיזוג נפרד. תא המטען שלו אף הוא עתיר בנפח, והביצועים טובים. על החגיגה מעיב המחיר: החל מ-204,500 שקל.

 פורד גלאקסי

קיה קרניבל
אחד המיניוואנים הנמכרים בארץ שינה צורתו בשנת 2008. זהו מיניוואן בגודל מלא, כלומר גדול גם חיצונית וגם פנימית וזה אומר שהוא מרווח מאד. הוא מציע ביצועים והתנהגות כביש טובים, וגם אבזור מפנק ואיכות כללית טובה. 4 כוכבים בלבד, במבחני הריסוק של EURONCAP. לבחירתכם בבנזין או בדיזל, החל מ-199 אלף שקל.

 קיה קרניבל

קרייזלר גראנד וויאג'ר
בשנת 1983 הציגה קרייזלר את הוויאג'ר – מיניואן שהפך לאגדה ולרב-מכר. אחד מצאצאיו הנמכר גם בישראל של 2010 הוא הגראנד וויאג'ר. המילה 'גראנד' מרמזת על כך שזו גרסה מוארכת. ומה מקבלים בחבילה? את החלום האמריקני (כמעט) במיטבו. זה אומר, מנוע גדול (3.8 ליטר), רכב כבד, מרווח פנים גדול ופינוק מקיר לקיר. למרבה הצער, שורת המושבים השלישית, שמציעה 3 מושבים, מציעה חיים קצת צפופים ליושבים שם. עם מחיר שמתחיל ב-229 אלף שקל – זהו המיניוואן היקר ביותר בישראל, המציע 7 מושבים.

 

 קרייזלר גרנד ווייאג'ר

משומשים
אם התקציב שלכם לא מאפשר ללכת על מיניוואן 7 מושבים חדש, אולי תשקלו לרכוש אחד משומש. בנוסף לרכבים שהוזכרו לעיל, וניתן לרכוש אותם גם כמשומשים, ישנם גם כמה רכבי יד שנייה נוספים שנמכרים בארץ ומתאימים לקטגוריה: הונדה שאטל, טויוטה פריוויה, יונדאי ג'ויס, יונדאי טרג'ט, מאזדה MPV, מיצובישי ספייס ווגן, פיג'ו 806, קרייזלר ווייאג'ר, רנו גראנד סניק, שברולט אפלנדר. 

 

 

פרסם מודעה
מחיקת מודעה
עריכת מודעה

חיפושים פופולריים

 
כונס רכב