לוח רכב מציע מגוון גדול של רכבים יד שניה מכל הסוגים והדגמים. כאן תמצאו דגמים חדשים של רכבי יוקרה, מכוניות פרטיות, כלי שייט מיוחדים ומודעות לוח רכב יד שניה מכל הסוגים. תוכלו להשתמש בחיפוש מהיר של רכב או מכוניות במנוע החיפוש של לוחות רכבים המופעים במדור.

מדריך לקניית רכב יד שנייה

מדריך לקניית רכב יד שנייה

'מדריך לקניית רכב' אתם ודאי תוהים, מדוע הוא נחוץ לי?! בסה"כ פתיחת לוחות למכירה, לוח יד 2, לוחות של עיתונים,

אתרי האינטרנט המוכרים, כמה טלפונים, צביעה במרקר של האופציות הרלוונטיות, קביעת פגישה לראות את הרכב, טסט, וגמרנו, מה לא?!

כנראה שבכל זאת אין זה כל כך פשוט, בייחוד בשנות ה-2000, עידן שהתמימות חלפה מעליו מזה זמן מה.

בתקופה בה יש לכבד ולחשוד בכל מודעה המפורסמת בעיתון או באתר האינטרנט, בעידן בו שליש מהתוכניות שמפיק רפי גינת סובבות אחר קומבינות הרכב השונות, עברייני הרכב, מעילה בכספים, גניבה, וחוסר אמון, עלינו לדעת את חוקי המשחק, להיזהר ולגלות את האויב עוד בטרם תקף.

לשם כך, עמלנו וליקטנו עבורך את סך המהלכים החיוניים שעלייך לעשות בטרם ובעת רכישת רכב יד שנייה, זוהי מבחינתנו מצוות עשה ואל תעשה.

האידיאל הרצוי והאובייקט המצוי

עליכם תחילה להחליט עם עצמכם מהו סכום הכסף המרבי שתסכימו להשקיע בקניית הרכב, בהתחשב בהוצאות הטיפולים הנלווים, הביטוחים השונים וכיוב'. לאחר מכן, תצטרכו לחשוב באיזה סוג רכב אתם מעוניינים ולאיזו מטרה הוא נרכש: ספורט, משפחה, זוג צעיר, שטח, טיולים, עבודה, סחורות הובלות וכדומה. עשו הפרדה בין הרצון לבין היכולת הכלכלית להגשים אותו. בתם ההכרעה על הסוג והסכום, הגיעה העת לברר על הדגמים התואמים את דרישותיכם. לשם כך מומלץ מאוד להיעזר במקורות ידע אמינים כגון מכרים המחזיקים בסוגי הרכב בהם אתם מעוניינים. תהליך מציאת ה"מציאות", תלוי בכוכבי השמים, אך לרב אורך זמן ודורש אורך רוח. אל דאגה לא תמשיכו לנסוע באוטובוס עוד זמן רב.

החיפוש אחר האושר

איפה ניתן למצוא את האבידה הקרויה: רכב יד שנייה? מקורות החיפוש האפקטיביים ביותר הם:  לוח רכב יד 2, לוחות העיתונים, מודעות המוצגות על כלי רכב, לוח מודעות ברחוב, עצים, מתחמי משרדים גדולים, אוניברסיטאות, ואמצעי התקשורת הוותיק בעולם: פה לאוזן, מה שנקרא 'תורה שבעל פה'.

החצי השני

 אתם אמנם פנויים לקשר, אך מה בדבר החצי השני? לשם כך עליכם לבצע תחקיר מעמיק בדבר זהותו של בעל הרכב. ראשית, ודאו את זהותו של בעל הרכב וכן את זהות כלי הרכב שלו. רצוי לבקש מבעל הרכב תעודה מזהה שלו בצירוף תמונה, ולערוך השוואה בין הנתונים המופיעים בה לבין אלה המופיעים ברישיון הרכב המקורי, בשום אופן לא בהעתק הרישיון!
יחד עם זאת רצוי שתדרשו את פרטיו כגון: מס' טלפון של הבית (ולא להסתפק אך במס' הנייד, וכן להיפגש עם בעל הרכב בביתו). מי שיראה סימני התחמקות דעו כי יש לו כנראה סיבה לכך.
על סמך רישיון הרכב המקורי יש לאמת את מספר השלדה וכן את מספר המנוע, ולוודא את מספר הבעלויות הקודמות.
לאור תעשיית הזיופים המשגשגת של רישיונות כלי הרכב, רצוי לבדוק במשרד הרישוי את רישומי הרכב, וכן לוודא שאין בעיות חוקיות בהעברת הבעלות: שעבודים, עיקולים, זכות שהיא של צד ג'. מומלץ בחום לפנות אל רשם החברות והמשכונות, כיוון שרבים המקרים נרשם שם השעבוד ולא במשרד הרישוי.
 
לסיכום, כבדו וחשדו, ערכו בדיקה עיונית, מקיפה נבונה. אל תהיו בגדר "חמור קופץ בראש", בדרך כלל החיפזון לא משתלם כשמדובר על רכב יד שנייה.
ועוד מילה אופטימית לסיכום – לא כולם רוצים לעבוד עלייך, ישנם גם כאלו שבאמת רוצים למכור את המכונית הישנה שלהם.

דרך צלחה ונסיעה בטוחה!

התחילו כבר עכשיו לחפש את הרכב הבא שלכם בלוח רכב של יד2! 

בהצלחה,

צוות יד2!

פרסם מודעה
מחיקת מודעה
עריכת מודעה

חיפושים פופולריים

 
כונס רכב